تابلوسازي

تابلوسازي

    

صفحه اصلي | آرشيو وبلاگ | تماس با ما
۲۸ بهمن ۱۳۹۸
روش موثر درمان هموروئيد يا بواسير خارجي

بيماري هموروئيد يا بواسير خارجي به واريسي شدن يا گشاد شدن عروق مقعدي در بيرون از مقعد و بر روي دريچه آن گفته مي شود. همچنين ممكن است اين بيماري بر روي سياهرگ هاي داخل كانال مقعد اثر بگذارد و از نوعي داخلي باشد.

 

از علائم بواسير خارجي مي توانيم به درد شديد، خونريزي از مقعد (يا خون در مدفوع)، لمس توده اي برآمده بر روي دريچه مقعد، خارش و سوزش اشاره كنيم.  دو روش پركاربرد براي درمان اين بيماري ها به اين شرح است:

ليزر بواسير

درمان بواسير خارجي با ليزر روش پزشكي غير جراحي با حداقل تهاجمي است كه به عنوان بهترين گزينه موثر و سريع درمان اين بيماري شناخته مي شود. در اين روش با تابش ليزر بر روي بافت درمان بيماري انجام مي شود.

در اين درمان اشعه ليزر توده متورم هموروئيد را برش داده و جدا مي كند. اين درمان دقت بالايي داشته و احتمال آسيب به بافت هاي اطراف وجود ندارد. همچنين اين درمان موجب مي شود، بافت هموروئيدي بيشتري از مقعد جدا شود و درمان به بهترين نحو ممكن انجام شود.

در درمان بواسير با ليزر از نور مادون قرمز، ليزر يا جريان الكتريكي با همان كارايي استفاده مي شود. انعقاد مادون قرمز سرپايي و در مطب پزشك انجام مي شود. براي انجام عمل جراحي ليزر بواسير كه معمولاً فقط چند دقيقه طول مي كشد، مي توان آرام بخش ملايم استفاده نمود. از مزاياي بارز اين درمان نسبت به روشهاي جراحي مي توانيم از اين موارد ياد كنيم:

 • ليزر درمان سرپايي و سريع

 • بدون نياز به تزريق بيهوشي

 • هزينه مناسب تر

 • بدون احساس درد

 • كاهش چشمگير مقدار خونريزي

 • بدون نياز به پانسمان

 • بدون احتمال عفونت

 • درمان قطعي بدون خطر عود مجدد

 • اسكار كمتر

 • ترميم سريع زخم، كاهش دوره نقاهت

 • ايمن و بدون خطر

 • بدون خطر آسيب به بافت ها و بروز بي اختياري

درمان ليزري روشي قطعي شناخته مي شود، كه آمارها از موفقيت 98% آن خبر مي دهند اما اين درمان در صورتي موفقيت آميز خواهد بود كه خود بيمار نيز براي درمان تلاش كند و روشهاي پيشگيري از بيماري را رعايت نمايد. زيرا در غير اين صورت امكان عود مجدد به سادگي فراهم مي شود.

 

اسكلروتراپي

اسكلروتراپي از روشهاي پركاربرد براي درمان انواع مشكلات مربوط به واريس است. در اين روش از تزريق دارويي مخصوص براي از بين بردن واريس ها استفاده مي شود، تا جريان خون رساني به آنها به طور كامل قطع شود. براي درمان به روش اسكلروتراپي ماده اي به نام اسكلروزان كه از تركيب فنل در روغن زيتون به دست مي آيد، را به عروق متورم تزريق مي كنند. پس از مدتي اين ماده در سياهرگ مورد نظر چسبندگي ايجاد كرده و با تورم ديواره آن، گردش خون به طور كامل قطع ميشود، در نتيجه پس از چند روز سياهرگ خشك شده و از بين مي رود.

 

مزيت درمان با اسكلروتراپي شامل سرعت بخشيدن به درمان، بدون احساس درد يا خونريزي، هزينه مناسب، نتيجه گيري سريع و بدون آسيب است. اما اين روش براي درمان تمامي هموروئيد هاي خارجي مناسب نيست، از طرفي قطعي نبودن درمان و عوارضي كه ايجاد ميشود، محبوبيت استفاده از آن را تحت تاثير قرار داده است. در برخي موارد تزريق باعث تغيير رنگ پوست، درد در موضع تزريق، سردرد و تجمع لخته خون مي گردد. البته اين عوارض موقتي هستند و پس از طي چند روز ناپديد مي شوند.

منبع : فراديد

 

آرشيو نظرات (0) | ادامه مطلب

۲۶ بهمن ۱۳۹۸
درمان هموروئيد با ليزر چيست؟

بيماري بواسير يا هموروئيد بيماري غير واگيرداري است كه شيوع آن به شدت رو به افزايش است. اين بيماري در واقع متورم شدن و گشاد شدن سياهرگ هاي داخل كانال مقعد در اثر اعمال فشار است.

اين بيماري با راهكار هاي مختلفي قابل درمان است، ولي هيچ يك از اين روشهاي به اندازه درمان با ليزر تاثيرگذار نخواهند بود. اگر مي خواهيد با اين روش درماني آشنايي يابيد تا انتها همراه ما باشيد و همينطور ميتوانيد از مركز دكتر بيژن عابديان جهت مشاوره و راهنمايي كارشناسان بهرمند شويد:

ليزر بواسير چيست؟

درمان بواسير با ليزر روشي سريع و قطعي براي درمان اين بيماري است. معمولاً از دو نوع ليزر براي درمان اين بيماري استفاده مي شود. تا بافت هموروئيدي و متورم از مقعد خارج شود.

 -  ليزر مادون قرمز يا IRC است كه براي درمان هموروئيد هاي اوليه درجه يك و دو كاربرد دارد. با تابش اين ليزر بر روي رگ آسيب ديده، رگ منقبض و سپس منبسط مي شود. در نتيجه ي اين امر جريان خونرساني به آن قطع گرديده و باعث مي شود، بافت آسيب ديده از بين برود.

- ليزر CO2 است كه در درمان هموروئيدهاي پرولاپس شده و پيشرفته به كار مي رود. در اين روش از ليزر براي برش موضع آسيب ديده استفاده مي شود. اما استفاده از ليزر به جاي تيغ جراحي موجب مي شود، آسيب كمتري به بافت هاي اطراف آن وارد شده و رگ هاي آسيب ديده همزمان ترميم مي شوند تا از خونريزي جلوگيري شود.

ليزر بواسير معمولاً و به جز مواد خاص در مطب پزشك متخصص و بدون نياز به بيهوشي انجام مي شود. تنها در برخي موارد به بيمار بي حسي تزريق مي شود. معمولاً درمان در كمتر از 30 دقيقه به اتمام رسيده و بيمار در طول ليزر درماني دردي را احساس نخواهد كرد. بيماراني كه با اين روش درمان مي شوند، غالباً نيازي به پانسمان و يا تامپون نداشته و درد سر و دردهاي مربوط به تعويض پانسمان را تجربه نمي كنند. پس از اتمام درمان بيمار مي تواند به محيط كار و يا منزل بازگردد. اما به سبب اثرات داروي بي حسي بهتر است، يك نفر همراه بيمار باشد.

دوره نقاهت پس از اين درمان كوتاه است و معمولاً بيمار در طي يك هفته الي 10 روز به بهبودي كامل مي رسد. البته در اين دوران لازم است، از زخم خود به خوبي مراقبت نمايد و نسبت به بهداشت موضع حساس باشد.

ليزر درماني روشي قطعي محسوب مي شود كه بيماري شما را به طور كامل ريشه كن مي كند، اما در نظر داشته باشيد، ليزر در صورتي موثر است كه خود فرد نيز براي درمان اقداماتي را انجام دهد. به علاوه مهارت پزشك كه اين درمان را انجام ميدهد نيز در نتيجه از درمان تاثير گذار است. از مزاياي اين درمان در مقايسه با ديگر روشهاي درماني مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم.

 • درماني سرپايي و سريع

 • بدون ايجاد حس درد و يا خونريزي

 • بهبودي كامل و سريع با دوره نقاهت كوتاه

 • درمان قطعي با از بين بردن كامل بافت بواسيري

 • بدون ايجاد عوارض خطرناك نظير عفونت و التهاب

 • بدون ايجاد خطا و آسيب به نواحي اطراف بافت آسيب ديده

 • هزينه مناسب نسبت به ديگر روشهاي جراحي

 • مناسب براي خانم هايي كه نسبت به جاي ماندن زخم و اسكار جراحي حساس هستند.

خلاصه اي از مقاله بررسي مزايا و معايب درمان هموروئيد با ليزر، سايت فردا نيوز

 

آرشيو نظرات (0) | ادامه مطلب

۲۴ بهمن ۱۳۹۸
درمان بواسير با هموروئيد با 3 روش سريع

هموروئيد در بدن همه افراد وجود دارد، در واقع هموروئيدها بالشتك‌هايي پر خون هستند، كه از شبكه‌هاي وريدي يا سياهرگ ها تشكيل شده اند. هموروئيد ها در داخل كانال مقعد و هم در خارج از آن در نزديكي عضله اسفنكتر خارجي قرار دارند و وظيفه آنها كمك به دفع مدفوع مي باشد.

در صورتي كه به هر دليلي اين بالشتك ها تحت فشار قرار گيرند، وريد ها يا سياهرگ ها دچار التهاب و تورم مي شوند و بيماري بواسير ايجاد مي شود. در صورتي كه اين سياهرگ هاي آسيب ديده در داخل كانال مقعد باشند، بواسير از نوع داخلي و در صورتي كه عروق خارج مقعد دچار التهاب و تورم شود، بواسير خارجي است. چند روش درمان بواسير به اين شرح است:

درمان با ليزر

بر اساس آمار هاي منتشر شده از نتيجه درمان اين بيماري با ليزر، مي توان دريافت كه ليزر بهترين و قطعي ترين روش است. زيرا بيش از 98% از بيماران به بهبودي كامل رسيده اند.

 براي درمان قطعي اين بيماري لازم است، موضع متورم و عروق بواسيري به طور كامل حذف شوند. در اين روش به جاي استفاده از تيغ جراحي از اشعه ليزر براي برش و قطع ناحيه آسيب ديده استفاده مي شود. از آنجايي كه ليزر انتهاي اعصاب آسيب ديده را ترميم مي كند، بيمار برخلاف روشهاي جراحي درد شديد و يا خونريزي سنگيني را تجربه نخواهد كرد. از طرفي ديگر با ليزر بافت بيشتري از بواسير از بين مي رود، در نتيجه احتمال عود مكرر نيز وجود ندارد.

ليزر به عنوان روش سريع و فوري نيز شناخته شده است، زيرا كه درماني سرپايي بوده و معمولاً در كمتر از نيم ساعت انجام مي شود. همچنين ليزر به سرعت بافت آسيب ديده را ترميم خواهد نمود و دوره نقاهت را حداقل به يك سوم كاهش مي دهد.

كش لاستيكي يا رابربند

ديگر روشي كه به سرعت و سرپايي اين بيماري را درمان مي كند؛ رابربند است. در اين روش كه سرپايي و تحت بي حسي انجام مي شود، با استفاده از ابزاري مخصوص كش لاستيكي بر پايه هموروئيد بسته مي شود. هدف از اين كار از بين بردن بافت متورم با قطع خون رساني است. با بسته شدن كش لاستيكي خون رساني در بافت هموروئيدي قطع شده و پس از طي چند روز بافت خشك شده و از مقعد دفع مي شود.

معمولاً بيمار در طي درمان درد شديدي را احساس نخواهد كرد، اما در برخي مواقع پس از بسته شدن كش بيمار دردي را احساس كرده كه با مصرف مسكن كنترل ميشود. همچنين خونريزي پس از درمان و در طي 7 الي 10 روز به خصوص با دفع بافت هموروئيدي طبيعي است.

اسكلروتراپي

تزريق يا اسكلروتراپي ديگر روش سريع و فوري و نيز سرپايي درمان اين بيماري است. عملكرد اين روش نيز همانند رابربند قطع جريان خونرساني به بافت متورم است. با اين تفاوت كه اين بار ماده اي مخصوص به نام اسكلروزان مستقيماً به بافت تزريق مي شود تا با ايجاد چسبندگي در آن، ديواره سياهرگ متورم شده و گردش خون در يافت متوقف شود.

البته اين درمان براي هموروئيد هاي پيشرفت نكرده مناسب است و در همه موارد درمان قطعي نخواهد بود. بهتر است در اين مورد پزشك تصميم نهايي را بگيريد. از مزيت هاي اسكلروتراپي مي توانيم به اين موارد اشاره كنيم :


درمان خانگي

درمان خانگي هموروئيد مجموعه اي از روشها است كه مي تواند موقتاً در تسكين علائم بيماري كمك كرده و حتي اگر به درمان بيماري كمك نكند، دست كم فرآيند پيشرفت بيماري را كندتر خواهد نمود. درمان خانگي را نمي توان به درمان قطعي و تضميني معرفي نمود، اما در برخي موارد مي تواند به بهبود علائم بيماري كمك نمايد. برخي روشهاي خانگي براي درمان اين بيماري به اين شرح است:

-      نشستن در آبگرم: روشي براي تسكين درد و التهاب است كه براي انجام آن نياز به يك وان آب گرم و يا لگن داريد؛ تا با نشستن در آن به مدت 20 دقيقه بتوانيد به تسكين علائم خود كمك كنيد.

-      رژيم غذايي سرشار از فيبر : افزودن فيبر به رژيم غذايي به عنوان يك ماده مغذي مفيد و مورد نياز براي بدن، مي تواند عملكرد روده را به حالت طبيعي برگرداند. اين ماده حجم مدفوع را افزايش داده و به سرعت يبوست را درمان مي كند در نتيجه از وارد آمدن فشار به مقعد جلوگيري مي شود. فيبر مورد نياز براي هر فرد متفاوت است اما بهتر است اين ميزان مابين، 25 گرم الي 30 گرم فيبر باشد. بهتر است فيبر به تدريج به رژيم غذايي افزوده شود، زيرا در غير اين صورت احتمال دارد، فرد دچار اسهال شود.

-      نوشيدن آب : مصرف آب كافي با نرم نمودن مدفوع به درمان يبوست كمك مي كند. نوشيدن 8 ليوان آب در طول روز الزامي است.

 

آرشيو نظرات (0) | ادامه مطلب

[ ۱ ]

 
 

 


معرفي وبلاگ
ساخت انواع تابلوهاي تبليغاتيفهرست اصلي

صفحه نخست
پست الكترونيك
آرشيو مطالب
افزودن به علاقه مندي ها
صفحه خانگي
 


آرشيو موضوعي

موضوعي ثبت نشده است


آرشيو ارسال ها

ارديبهشت ۱۳۹۹
اسفند ۱۳۹۸
بهمن ۱۳۹۸
آبان ۱۳۹۸
مهر ۱۳۹۸
شهريور ۱۳۹۸


پيوند ها

خريد اپل ايدي به سيب
طراحي سايت
سئو
توليد محتوا
ساخت وبلاگ
كلينيك نوين
ونك ليزر
كلينيك اچ پي وي
فيلم عمل بواسير
كولون

 [ ساخت وبلاگ ]